sözlük kuralları

 • Bilişim Hareketi Sözlük Kuralları
  Bilişim Hareketi Sözlüğü olarak sizlere daha kaliteli içerikler sunabilmek için bazı kurallar belirledik.

  1- Bu internet sözlüğünün kuruluş amacı bilişim ve teknoloji alanında kullanıcıların bilgi, tecrübe ve izlenimlerinin paylaşılmasına ortam hazırlamaktır. Bu nedenle sözlükte bilişim ile alakalı olmayan magazinsel ve faydasız içerikler paylaşılmamalıdır.

  2- Üyelerimizden, salt bilgiden ziyade fikir ve tecrübe paylaşımlarında bulunmalarını bekliyoruz. Bu nedenle başka kaynaklardan hiçbir katkı yapılmadan alınan içerikler kabul edilmemektedir.

  3- Entrylerde Türkçe karakter kullanımına dikkat edilmelidir. Cümleler noktalama işaretleriyle tamamlanmalıdır.

  4- Entrylerin konu bütünlüğü sağlanmalıdır. Başlıkla alakasız içerikler girilmemelidir.

  5- Herhangi bir siyasi kurum veya oluşumun propagandası yapılmamalıdır.

  6- Sözlük genelinde argo ve kötü alışkanlığa teşvik edici cümle ve ifadelerin kullanımı yasaktır.

  7- Bilişim sektörüne yön veren kişiler ile ilgili başlık oluşturulabilir.

  8- bilişim sektörüne dair gündem içeren başlıklar oluşturulabilir.

  Tüm kurallar siz kullanıcılarımıza daha iyi bir sözlük deneyimi sağlamak amacıyla belirlenmiştir. Kurallar ve genel düzen ile alakalı görüş ve önerileriniz için sozluk@bilisimhareketi.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

  İyi günler dileriz!

  Sözlük Yönetimi
 • Bu kurallara uyulması neticesinde bilişim hareketi sözlüğünün büyümesi kaçınılmaz olacaktır.
 • değerli bilişim hareketi sözlüğü üyeleri BU KURALLARA UYMAYA ÖZEN GÖSTERELİM. SÖZLÜĞÜMÜZ NE KADAR KALİTELİ VE ÖZGÜN İÇERİKLE DOLARSA ÖĞRENECEĞİMİZ BİLGİLERİMİZ DE O KADAR GÜZEL VE KALİTELİ OLUR. LÜTFEN YAZIM KURALLARINA UYALIM. BKZ İLE ÖRNEK VERİRKEN İLGİLİ LİNKİ KONTROL EDİP ÖYLE PAYLAŞIM YAPALIM. ENTRYLER DE ÖRNEK KULLANIMLAR BİR BAŞLIK KONUSUNUN DAHA ÇABUK ÖĞRENİLMESİNİ KOLAYLAŞTIRIR. KONU BAŞLIĞI İLE ALAKASIZ ENTRY GİRMEYELİM. TEŞEKKÜR EDERİZ.
 • en kötü kanun(kural) kanunsuzluktan iyidir. disiplini elden bırakmamak gerek hep birlikte kurallar çerçevesinde gelişmeye devam etmek dileğiyle
 • bh sözlük üyeleri ; en kötü kural,kuralsızlıktan iyidir mantığı ile yaklaşırsa disiplini de elden bırakmamak şartıyla 2018 sonunda çok büyük ve ses getiren bir sözlük olabilir bh sözlük.